שלום אורח
 
התחבר
 
נא להמתין...
מצגת שהוצגה בכנס שנערך על ידי מרכז דהאן באוניברסיטת בר-אילן במרץ 2013. הכנס דן ב”האקסודוס השני: ההגירה והעלייה של יהודי ארצות ערב והאסלאם”. בתמונה: יהודי תימן במבצע על כנפי נשרים (ויקיפדיה).
דרוג  (0)
פעילות אינטראקטיבית המפגישה את התלמידים עם המסמך המקורי של מגילת העצמאות של מדינת ישראל. הפעילות עוסקת בתוכנה של המגילה ובצורתה תוך התייחסות לנסיבות ההיסטוריות שקדמו להכרזה. היחידה הוכנה בשיתוף גוגל-ישראל ובאישור משרד החינוך.
צפיות: 8422
|
דרוג  (0)
צוות היסטוריה ועדי סימון בר - מנהלת פיתוח, מטח, בשיתוף צוות הקרן לקידום מקצועי
מצגת בהיסטוריה, שמלווה ומרחיבה את נושא הלימוד "בשלהי המאה התשע עשרה: יהודים – לאן?". המצגת בוחנת את מצבם של יהודי הקיסרות הרוסית ואת התלבטויותיהם בנושא אפשרות ההגירה. דרך סיפוריהם של שלושה יהודים השוקלים הגירה, התלמידים נחשפים באופן אינטראקטיבי לאפשרויות השונות שעמדו בפני היהודים ולבעיות הקשות שהיו כרוכות בכל אחת מאפשרויות אלה.
צפיות: 3267
|
דרוג  (0)
היסטוריה בכל פינה (יחידת לימוד)
צוות היסטוריה, מטח
פעילות אינטראקטיבית. הפעילות מציגה כלים ואמצעים שונים ללימוד היסטוריה שאינם ספר הלימוד.
צפיות: 266
|
דרוג  (0)
צוות היסטוריה, מטח
פעילות אינטראקטיבית על פנחס רוטנברג. בפעילות המשלבת סרטונים אנחנו מזמינים אתכם לללמוד על מפעל חייו של פנחס רוטנברג "מר חשמל" בראי התקופה שבה חי ופעל - המחצית הראשונה של המאה עשרים.
צפיות: 37
|
דרוג  (0)
מיהו חלוץ? שתי נקודות מבט (עזרי הוראה, עזרי למידה)
צוות היסטוריה, מטח
הסרטון מציג את הוויכוח ביישוב היהודי בשאלת ההגדרה של המושג חלוץ: האם מדובר בפועלים הצעירים המיישבים את הארץ או שמא גם הבורגנים המקימים מפעלים וחיים בעיר עונים על הגדרה זו. במשרד שאותו חולקים שני עורכי עיתון, מימין ומשמאל, מתנהל ויכוח בשאלה זו, שהעסיק את היישוב היהודי בשנות העשרים והשלושים. הסרטון מתאים לתכנית הלימודים בכיתה ט'.
צפיות: 5633
|
דרוג  (2)
 
© כל הזכויות שמורות למטח – המרכז לטכנולוגיה חינוכית
לצפייה תקינה באתר תוכלו לעיין ברשימת דפדפנים נתמכים ותוספים נדרשים